CENB1030A4802C01.pdf
CENB1030A4802C01.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | CENB1030 (30W) | CENB1030 (30W) | CENB1030 (30W) | CENB1030 (30W) | CENB1030 (30W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| Voltage-Input | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage-Output | 48V | 48V | 48V | 48V | 48V |
| Current-Output(Max) | 670mA | 670mA | 670mA | 670mA | 670mA |
| Power(Watts) | 32 W | 32 W | 32 W | 32 W | 32 W |
| NoLoadPowerConsumption | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) |
| Efficiency | Level V | Level V | Level V | Level V | Level V |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) | 4.7' (1.45m) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) | 3.78 L x 2.17 W x 1.32 H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm) |