SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands CENB1060A4802F01
CENB1060A4802F01
Part No.:
CENB1060A4802F01
Manufacturer:
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdCENB1060A4802F01.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 62W
Packaging:
Bulk
Series:
CENB1060 (60W)
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage-Output:
48V
Current-Output(Max):
1.3A
Power(Watts):
62 W
NoLoadPowerConsumption:
500mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength:
4.7' (1.45m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
4.25 L x 2.67 W x 1.28 H (108.0mm x 67.7mm x 32.5mm)