CMD17-21UYC/TR8.pdf
CMD17-21UYC/TR8.pdf
| Image |  |
| Series | CMD17-21 | CMD17-21 | CMD17-21 | CMD17-21 | CMD17-21 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | 61mcd | 61mcd | 61mcd | 61mcd | 61mcd |
| LensSize | 1.40mm x 1.25mm | 1.40mm x 1.25mm | 1.40mm x 1.25mm | 1.40mm x 1.25mm | 1.40mm x 1.25mm |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 140° | 140° | 140° | 140° | 140° |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength-Dominant | - | - | - | - | - |
| Wavelength-Peak | 590nm | 590nm | 590nm | 590nm | 590nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 2.00mm L x 1.25mm W | 2.00mm L x 1.25mm W | 2.00mm L x 1.25mm W | 2.00mm L x 1.25mm W | 2.00mm L x 1.25mm W |