CY7C1355B-117AC.pdf
CY7C1355B-117AC.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MemoryType | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile |
| MemoryFormat | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM |
| MemoryInterface | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel |
| ClockFrequency | 117 MHz | 117 MHz | 117 MHz | 117 MHz | 117 MHz |
| WriteCycleTime-WordPage | - | - | - | - | - |
| AccessTime | 7 ns | 7 ns | 7 ns | 7 ns | 7 ns |
| Voltage-Supply | 3.135V ~ 3.6V | 3.135V ~ 3.6V | 3.135V ~ 3.6V | 3.135V ~ 3.6V | 3.135V ~ 3.6V |