D75K8K0E.pdf
D75K8K0E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D75K8K0E.
| Image |  |
| Manufacturer | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Packaging | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box | Bulk,Box |
| Series | Dividohm®210 | Dividohm®210 | Dividohm®210 | Dividohm®210 | Dividohm®210 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 8 kOhms | 8 kOhms | 8 kOhms | 8 kOhms | 8 kOhms |
| Power(Watts) | 75 W | 75 W | 75 W | 75 W | 75 W |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| AdjustmentType | Slide | Slide | Slide | Slide | Slide |
| Diameter | 0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm) | 0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm) | 0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm) | 0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm) | 0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm) |
| Length | 6.000 (152.40mm) | 6.000 (152.40mm) | 6.000 (152.40mm) | 6.000 (152.40mm) | 6.000 (152.40mm) |