DRAP127-821-R.pdf
DRAP127-821-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRAP127-821-R.
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | DRAP127 | DRAP127 | DRAP127 | DRAP127 | DRAP127 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 820 µH | 820 µH | 820 µH | 820 µH | 820 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 637 mA | 637 mA | 637 mA | 637 mA | 637 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 1.22A | 1.22A | 1.22A | 1.22A | 1.22A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 1.85Ohm Max | 1.85Ohm Max | 1.85Ohm Max | 1.85Ohm Max | 1.85Ohm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |