ECS Inc. ECS-100-20-5PDP-TR
ECS-100-20-5PDP-TR
Part No.:
ECS-100-20-5PDP-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdECS-100-20-5PDP-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CSM-7
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
10 MHz
FrequencyStability:
±100ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm)