ECS Inc. ECS-260-10-36Q-DS-TR
ECS-260-10-36Q-DS-TR
Part No.:
ECS-260-10-36Q-DS-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdECS-260-10-36Q-DS-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Series:
ECX-2236Q
Frequency:
26 MHz
FrequencyStability:
±100ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)