Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F2001V
ERJ-PA3F2001V
Part No.:
ERJ-PA3F2001V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdERJ-PA3F2001V.pdf
Description:
RES SMD 2K OHM 1% 1/3W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
ERJ-PA3
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)