Panasonic Electronic Components ERJ-UP3F1101V
ERJ-UP3F1101V
Part No.:
ERJ-UP3F1101V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdERJ-UP3F1101V.pdf
Description:
RES 1.1K OHM 1% 1/4W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ERJ-UP3
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)