Taiyo Yuden FBMJ1608HS280NT
FBMJ1608HS280NT
Part No.:
FBMJ1608HS280NT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdFBMJ1608HS280NT.pdf
Description:
FERRITE BEAD 28 OHM 0603 1LN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
FB
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
1
Impedance@Frequency:
28 Ohms @ 100 MHz
CurrentRating(Max):
4A
DCResistance(DCR)(Max):
7mOhm
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Height(Max):
0.039 (1.00mm)
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)
Category:
Ferrite Beads and Chips
Datasheet:
1. How to order FBMJ1608HS280NT on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the FBMJ1608HS280NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FBMJ1608HS280NT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FBMJ2125HS250NT FBMJ1608HS280NTR FBMJ1608HS220NTR FBMJ2125HS420-T FBMJ3216HS480NT
Part Number FBMJ2125HS250NT FBMJ1608HS280NTR FBMJ1608HS220NTR FBMJ2125HS420-T FBMJ3216HS480NT
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series FB FB FB FB FB
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 1 1 1 1 1
Impedance@Frequency 28 Ohms @ 100 MHz 28 Ohms @ 100 MHz 28 Ohms @ 100 MHz 28 Ohms @ 100 MHz 28 Ohms @ 100 MHz
CurrentRating(Max) 4A 4A 4A 4A 4A
DCResistance(DCR)(Max) 7mOhm 7mOhm 7mOhm 7mOhm 7mOhm
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Height(Max) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm)
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)