FFPF20UP20STU.pdf
FFPF20UP20STU.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FFPF20UP20STU.
| Image |  |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 45 ns | 45 ns | 45 ns | 45 ns | 45 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V | 100 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A | 1.15 V @ 20 A |