Harwin Inc. G125-MS13405M1P
G125-MS13405M1P
Part No.:
G125-MS13405M1P
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdG125-MS13405M1P.pdf
Description:
CONN HEADER SMD 34POS 1.25MM
Packaging:
Strip
Series:
Gecko SL
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Header
ContactType:
Male Pin
Pitch-Mating:
0.049 (1.25mm)
NumberofPositions:
34
NumberofRows:
2
RowSpacing-Mating:
0.049 (1.25mm)
NumberofPositionsLoaded:
All
Style:
Board to Board or Cable
Shrouding:
Shrouded - 4 Wall
MountingType:
Surface Mount
Termination:
Solder
FasteningType:
Screw Lock
ContactLength-Mating:
ContactLength-Post:
OverallContactLength:
InsulationHeight:
0.193 (4.90mm)