G2R-1A4-DC12.pdf
G2R-1A4-DC12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of G2R-1A4-DC12.
| Image |  |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | G2R | G2R | G2R | G2R | G2R |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CoilVoltage | 12VDC | 12VDC | 12VDC | 12VDC | 12VDC |
| ContactRating(Current) | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| SwitchingVoltage | 380VAC, 125VDC - Max | 380VAC, 125VDC - Max | 380VAC, 125VDC - Max | 380VAC, 125VDC - Max | 380VAC, 125VDC - Max |
| CoilCurrent | 43.6 mA | 43.6 mA | 43.6 mA | 43.6 mA | 43.6 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| Features | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| SealRating | Sealed - Fully | Sealed - Fully | Sealed - Fully | Sealed - Fully | Sealed - Fully |
| CoilInsulation | - | - | - | - | - |
| MustOperateVoltage | 8.4 VDC | 8.4 VDC | 8.4 VDC | 8.4 VDC | 8.4 VDC |
| MustReleaseVoltage | 1.8 VDC | 1.8 VDC | 1.8 VDC | 1.8 VDC | 1.8 VDC |
| OperateTime | 15 ms | 15 ms | 15 ms | 15 ms | 15 ms |
| ReleaseTime | 5 ms | 5 ms | 5 ms | 5 ms | 5 ms |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C |