GHXS020A060S-D3.pdf
GHXS020A060S-D3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ | SemiQ |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1.7 V @ 20 A | 1.7 V @ 20 A | 1.7 V @ 20 A | 1.7 V @ 20 A | 1.7 V @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 200 µA @ 600 V | 200 µA @ 600 V | 200 µA @ 600 V | 200 µA @ 600 V | 200 µA @ 600 V |