Carlo Gavazzi Inc. IA30CLF10UC
IA30CLF10UC
Part No.:
IA30CLF10UC
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdIA30CLF10UC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Packaging:
Box
Series:
IA
ProductStatus:
Obsolete
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
SCR
ResponseFrequency:
300Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Plastic
Voltage-Supply:
7V ~ 9V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C