ICH7512S24.pdf
ICH7512S24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICH7512S24.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Package/Case | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | ICH (200W) | ICH (200W) | ICH (200W) | ICH (200W) | ICH (200W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 3.13A | 3.13A | 3.13A | 3.13A | 3.13A |
| Power(Watts) | 75 W | 75 W | 75 W | 75 W | 75 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 84% | 84% | 84% | 84% | 84% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |