XP Power IES0105S15
IES0105S15
Part No.:
IES0105S15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdIES0105S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
  • Related Categories
Package/Case:
8-SMD Module, 5 Leads
Packaging:
Tube
Series:
IES01 (1W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
67mA
Power(Watts):
1 W
Voltage-Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.52 L x 0.33 W x 0.29 H (13.2mm x 8.5mm x 7.3mm)