SICK, Inc. IME08-2N5PSZT0S
IME08-2N5PSZT0S
Part No.:
IME08-2N5PSZT0S
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdIME08-2N5PSZT0S.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCT 2.5MM CYLIND
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.098 (2.5mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
4kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 75°C