ISL12027IV27AZ-T.pdf
ISL12027IV27AZ-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Intersil | Intersil | Intersil | Intersil | Intersil |
| Package/Case | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) | 8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Clock/Calendar | Clock/Calendar | Clock/Calendar | Clock/Calendar | Clock/Calendar |
| MemorySize | - | - | - | - | - |
| DateFormat | YY-MM-DD-dd | YY-MM-DD-dd | YY-MM-DD-dd | YY-MM-DD-dd | YY-MM-DD-dd |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage-SupplyBattery | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V |
| Current-Timekeeping(Max) | 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V | 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V | 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V | 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V | 10µA ~ 20µA @ 2.7V ~ 5.5V |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |