JANTX1N5187.pdf
JANTX1N5187.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JANTX1N5187.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200 ns | 200 ns | 200 ns | 200 ns | 200 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 200 V | 2 µA @ 200 V | 2 µA @ 200 V | 2 µA @ 200 V | 2 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 9 A | 1.5 V @ 9 A | 1.5 V @ 9 A | 1.5 V @ 9 A | 1.5 V @ 9 A |