JCK5048S12.pdf
JCK5048S12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCK5048S12.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 4.17A | 4.17A | 4.17A | 4.17A | 4.17A |
| Power(Watts) | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Voltage-Isolation | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Efficiency | 91% | 91% | 91% | 91% | 91% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) |