JCK5048S3V3.pdf
JCK5048S3V3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCK5048S3V3.
| Image |  |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) | JCK50 (50W) |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Power(Watts) | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W |
| Voltage-Isolation | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Efficiency | 91% | 91% | 91% | 91% | 91% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) | 2.00 L x 1.00 W x 0.45 H (50.8mm x 25.4mm x 11.4mm) |