LB26RKW01-28-BJ.pdf
LB26RKW01-28-BJ.pdf
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | White | White | White | White | White |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC | 28 VAC/DC |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm |