KEMET LDEED3330KA5N00
LDEED3330KA5N00
Part No.:
LDEED3330KA5N00
Manufacturer:
KEMET
Category:
Film Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLDEED3330KA5N00.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC 2220
  • Related Categories
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
LDE
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.197 W (6.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.130 (3.30mm)