LFJ60060-1CID.pdf
LFJ60060-1CID.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LFJ60060-1CID.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | LF | LF | LF | LF | LF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail |
| FuseSize | 1.000 Dia x 2.374 L (25.40mm x 60.30mm) | 1.000 Dia x 2.374 L (25.40mm x 60.30mm) | 1.000 Dia x 2.374 L (25.40mm x 60.30mm) | 1.000 Dia x 2.374 L (25.40mm x 60.30mm) | 1.000 Dia x 2.374 L (25.40mm x 60.30mm) |
| CurrentRating(Amps) | 60 A | 60 A | 60 A | 60 A | 60 A |
| ForUseWith/RelatedProducts | Class J | Class J | Class J | Class J | Class J |
| FuseType | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge |
| FuseholderType | Block | Block | Block | Block | Block |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |