LFT600303C.pdf
LFT600303C.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LFT600303C.
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | LFT | LFT | LFT | LFT | LFT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail | DIN Rail |
| FuseSize | 0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm) | 0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm) | 0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm) | 0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm) | 0.563 Dia x 1.5 L (14.3mm x 38.1mm) |
| CurrentRating(Amps) | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A |
| FuseType | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge | Cartridge |
| FuseholderType | Block | Block | Block | Block | Block |
| NumberofCircuits | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |