LM4050CEM3-2.5.pdf
LM4050CEM3-2.5.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ReferenceType | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |
| Tolerance | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% | ±0.5% |
| TemperatureCoefficient | 50ppm/°C | 50ppm/°C | 50ppm/°C | 50ppm/°C | 50ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | - | - | - | - | - |
| Noise-10Hzto10kHz | 41µVrms | 41µVrms | 41µVrms | 41µVrms | 41µVrms |