LT1004CS8-2.5#PBF.pdf
LT1004CS8-2.5#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Tolerance | ±0.8% | ±0.8% | ±0.8% | ±0.8% | ±0.8% |
| TemperatureCoefficient | 20ppm/°C Typical | 20ppm/°C Typical | 20ppm/°C Typical | 20ppm/°C Typical | 20ppm/°C Typical |
| Noise-01Hzto10Hz | - | - | - | - | - |
| Noise-10Hzto10kHz | 120µVrms | 120µVrms | 120µVrms | 120µVrms | 120µVrms |