LT1009ILPR.pdf
LT1009ILPR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LT1009ILPR.
| ReferenceType | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt | Shunt |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| Tolerance | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% |
| TemperatureCoefficient | 35ppm/°C | 35ppm/°C | 35ppm/°C | 35ppm/°C | 35ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | - | - | - | - | - |
| Noise-10Hzto10kHz | - | - | - | - | - |