LT1019ACS8-2.5#TRPBF.pdf
LT1019ACS8-2.5#TRPBF.pdf
| ReferenceType | Series, Shunt | Series, Shunt | Series, Shunt | Series, Shunt | Series, Shunt |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| TemperatureCoefficient | 5ppm/°C | 5ppm/°C | 5ppm/°C | 5ppm/°C | 5ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 2.5ppmp-p | 2.5ppmp-p | 2.5ppmp-p | 2.5ppmp-p | 2.5ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 2.5ppmrms | 2.5ppmrms | 2.5ppmrms | 2.5ppmrms | 2.5ppmrms |
| Voltage-Input | 4V ~ 40V | 4V ~ 40V | 4V ~ 40V | 4V ~ 40V | 4V ~ 40V |
| Current-Supply | 1.3mA | 1.3mA | 1.3mA | 1.3mA | 1.3mA |