LT1034IS8-2.5#PBF.pdf
LT1034IS8-2.5#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Shunt, Dual | Shunt, Dual | Shunt, Dual | Shunt, Dual | Shunt, Dual |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V, 7V | 2.5V, 7V | 2.5V, 7V | 2.5V, 7V | 2.5V, 7V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA | 20 mA |
| Tolerance | ±1.6% | ±1.6% | ±1.6% | ±1.6% | ±1.6% |
| TemperatureCoefficient | 40ppm/°C, - | 40ppm/°C, - | 40ppm/°C, - | 40ppm/°C, - | 40ppm/°C, - |
| Noise-01Hzto10Hz | 6µVp-p | 6µVp-p | 6µVp-p | 6µVp-p | 6µVp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | - | - | - | - | - |