Analog Devices Inc. LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
Part No.:
LT1460HCS3-2.5#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLT1460HCS3-2.5#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
ReferenceType:
Series
OutputType:
Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
40 mA
Tolerance:
±0.2%
TemperatureCoefficient:
20ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
4ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz:
4ppmrms
Voltage-Input:
3.4V ~ 20V
Current-Supply:
175µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)