Analog Devices Inc. LT1461BIS8-2.5#TRPBF
LT1461BIS8-2.5#TRPBF
Part No.:
LT1461BIS8-2.5#TRPBF
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLT1461BIS8-2.5#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
100 mA
Tolerance:
±0.06%
TemperatureCoefficient:
7ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
8ppmp-p
Noise-10Hzto10kHz:
9.6ppmrms
Voltage-Input:
3V ~ 20V
Current-Supply:
70µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)