LT1461DHS8-3.3#PBF.pdf
LT1461DHS8-3.3#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Tolerance | ±0.15% | ±0.15% | ±0.15% | ±0.15% | ±0.15% |
| TemperatureCoefficient | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 8ppmp-p | 8ppmp-p | 8ppmp-p | 8ppmp-p | 8ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 9.6ppmrms | 9.6ppmrms | 9.6ppmrms | 9.6ppmrms | 9.6ppmrms |
| Voltage-Input | 3.8V ~ 20V | 3.8V ~ 20V | 3.8V ~ 20V | 3.8V ~ 20V | 3.8V ~ 20V |