Analog Devices Inc. LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
Part No.:
LT1790ACS6-2.5#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Reference
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLT1790ACS6-2.5#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
ReferenceType:
Series
OutputType:
Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed):
2.5V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
TemperatureCoefficient:
10ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
32µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
48µVrms
Voltage-Input:
3V ~ 18V
Current-Supply:
80µA
Current-Cathode:
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)