Analog Devices Inc. LT1790ACS6-4.096#TRMPBF
LT1790ACS6-4.096#TRMPBF
Part No.:
LT1790ACS6-4.096#TRMPBF
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLT1790ACS6-4.096#TRMPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Voltage-Output(Min/Fixed):
4.096V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5 mA
Tolerance:
±0.05%
TemperatureCoefficient:
10ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
60µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
89µVrms
Voltage-Input:
4.6V ~ 18V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)