Analog Devices Inc. LT1790BCS6-3.3#TRPBF
LT1790BCS6-3.3#TRPBF
Part No.:
LT1790BCS6-3.3#TRPBF
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdLT1790BCS6-3.3#TRPBF.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
5 mA
Tolerance:
±0.1%
TemperatureCoefficient:
25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz:
50µVp-p
Noise-10Hzto10kHz:
67µVrms
Voltage-Input:
3.8V ~ 18V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C (TA)