LT6656BCDC-1.25#TRPBF.pdf
LT6656BCDC-1.25#TRPBF.pdf
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.25V | 1.25V | 1.25V | 1.25V | 1.25V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA |
| Tolerance | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% | ±0.2% |
| TemperatureCoefficient | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C | 20ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 30ppmp-p | 30ppmp-p | 30ppmp-p | 30ppmp-p | 30ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | 50µVrms | 50µVrms | 50µVrms | 50µVrms | 50µVrms |
| Voltage-Input | 2.2V ~ 18V | 2.2V ~ 18V | 2.2V ~ 18V | 2.2V ~ 18V | 2.2V ~ 18V |