LTC6655BHMS8-1.25#PBF.pdf
LTC6655BHMS8-1.25#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Series | Series | Series | Series | Series |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.25V | 1.25V | 1.25V | 1.25V | 1.25V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA | 5 mA |
| Tolerance | ±0.025% | ±0.025% | ±0.025% | ±0.025% | ±0.025% |
| TemperatureCoefficient | 2ppm/°C | 2ppm/°C | 2ppm/°C | 2ppm/°C | 2ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 0.25ppmp-p | 0.25ppmp-p | 0.25ppmp-p | 0.25ppmp-p | 0.25ppmp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | - | - | - | - | - |
| Voltage-Input | 3V ~ 13.2V | 3V ~ 13.2V | 3V ~ 13.2V | 3V ~ 13.2V | 3V ~ 13.2V |
| Current-Supply | 7.5mA | 7.5mA | 7.5mA | 7.5mA | 7.5mA |