Harwin Inc. M20-9761042
M20-9761042
Part No.:
M20-9761042
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdM20-9761042.pdf
Description:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Pitch-Mating:
0.100 (2.54mm)
NumberofPositions:
20
NumberofRows:
2
RowSpacing-Mating:
0.100 (2.54mm)
ContactLength-Mating:
0.228 (5.80mm)
ContactLength-Post:
0.122 (3.10mm)
OverallContactLength:
0.452 (11.48mm)
InsulationHeight:
0.100 (2.54mm)