Harwin Inc. M20-9992046
M20-9992046
Part No.:
M20-9992046
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdM20-9992046.pdf
Description:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Pitch-Mating:
0.100 (2.54mm)
NumberofPositions:
20
NumberofRows:
1
ContactLength-Mating:
0.240 (6.10mm)
ContactLength-Post:
0.118 (3.00mm)
OverallContactLength:
0.460 (11.68mm)
InsulationHeight:
0.100 (2.54mm)