Moujen M22S-T20SB02-E30-BL
M22S-T20SB02-E30-BL
Part No.:
M22S-T20SB02-E30-BL
Manufacturer:
Moujen
Category:
Selector Switches
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdM22S-T20SB02-E30-BL.pdf
Description:
SELEC-THUMB-2POS ALT-2B-LED-BLUE
Packaging:
Bulk
Series:
M22
ProductStatus:
Active
Type:
Standard
Circuit:
DPST
NumberofPositions:
2
SwitchFunction:
CurrentRating(Amps):
6A (AC), 3A (DC)
VoltageRating-AC:
230 V
VoltageRating-DC:
24 V
Illumination:
Illuminated
IlluminationTypeColor:
LED, Blue
IlluminationVoltage(Nominal):
12 ~ 30 VAC/DC
MountingType:
Panel Mount
TerminationStyle:
Screw Terminal
PanelCutoutDimensions:
Circular - 22.30mm Dia