M22S-T32SB10-E30-BL.pdf
M22S-T32SB10-E30-BL.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Moujen | Moujen | Moujen | Moujen | Moujen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | M22 | M22 | M22 | M22 | M22 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Circuit | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST |
| NumberofPositions | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| SwitchFunction | - | - | - | - | - |
| CurrentRating(Amps) | 6A (AC), 3A (DC) | 6A (AC), 3A (DC) | 6A (AC), 3A (DC) | 6A (AC), 3A (DC) | 6A (AC), 3A (DC) |
| VoltageRating-AC | 230 V | 230 V | 230 V | 230 V | 230 V |
| VoltageRating-DC | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V | 24 V |
| Illumination | Illuminated | Illuminated | Illuminated | Illuminated | Illuminated |
| IlluminationTypeColor | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue | LED, Blue |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 12 ~ 30 VAC/DC | 12 ~ 30 VAC/DC | 12 ~ 30 VAC/DC | 12 ~ 30 VAC/DC | 12 ~ 30 VAC/DC |
| MountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia |