Harwin Inc. M55-8004042-0150A
M55-8004042-0150A
Part No.:
M55-8004042-0150A
Manufacturer:
Harwin Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdM55-8004042-0150A.pdf
Description:
CBL ASSEM 1.27MM 40POS F-F 150MM
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Socket to Socket
NumberofPositions:
40
NumberofRows:
2
Pitch-Connector:
0.050 (1.27mm)
Pitch-Cable:
0.025 (0.64mm)
Length:
0.492' (150.00mm, 5.91)