MAX6126B50+T.pdf
MAX6126B50+T.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX6126B50+T.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ReferenceType | Series | Series | Series | Series | Series |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| TemperatureCoefficient | 12ppm/°C | 12ppm/°C | 12ppm/°C | 12ppm/°C | 12ppm/°C |
| Noise-01Hzto10Hz | 2.85µVp-p | 2.85µVp-p | 2.85µVp-p | 2.85µVp-p | 2.85µVp-p |
| Noise-10Hzto10kHz | - | - | - | - | - |
| Voltage-Input | 5.2V ~ 12.6V | 5.2V ~ 12.6V | 5.2V ~ 12.6V | 5.2V ~ 12.6V | 5.2V ~ 12.6V |