MBRS20100CT MNG.pdf
MBRS20100CT MNG.pdf
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 950 mV @ 20 A | 950 mV @ 20 A | 950 mV @ 20 A | 950 mV @ 20 A | 950 mV @ 20 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 µA @ 100 V | 100 µA @ 100 V | 100 µA @ 100 V | 100 µA @ 100 V | 100 µA @ 100 V |