MC35XS3400DPNA.pdf
MC35XS3400DPNA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| NumberofOutputs | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Ratio-Input:Output | 1:4 | 1:4 | 1:4 | 1:4 | 1:4 |
| OutputConfiguration | High Side | High Side | High Side | High Side | High Side |
| OutputType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| Interface | SPI | SPI | SPI | SPI | SPI |
| Voltage-Load | 6V ~ 20V | 6V ~ 20V | 6V ~ 20V | 6V ~ 20V | 6V ~ 20V |
| Voltage-Supply(Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V | 3V ~ 5.5V |
| Current-Output(Max) | 6A | 6A | 6A | 6A | 6A |
| RdsOn(Typ) | 35mOhm (Max) | 35mOhm (Max) | 35mOhm (Max) | 35mOhm (Max) | 35mOhm (Max) |