MC88915FN55.pdf
MC88915FN55.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC88915FN55.
| Image |  |
| Manufacturer | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. | NXP USA Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| PLL | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Input | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| Output | CMOS, TTL | CMOS, TTL | CMOS, TTL | CMOS, TTL | CMOS, TTL |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Ratio-Input:Output | 3:8 | 3:8 | 3:8 | 3:8 | 3:8 |
| Differential-Input:Output | No/No | No/No | No/No | No/No | No/No |
| Frequency-Max | 55MHz | 55MHz | 55MHz | 55MHz | 55MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes | Yes/Yes |
| Voltage-Supply | 4.75V ~ 5.25V | 4.75V ~ 5.25V | 4.75V ~ 5.25V | 4.75V ~ 5.25V | 4.75V ~ 5.25V |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C |