ME10A1202C01.pdf
ME10A1202C01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ME10A1202C01.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ME10 (10W) | ME10 (10W) | ME10 (10W) | ME10 (10W) | ME10 (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Current-Output(Max) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Power(Watts) | 12 W | 12 W | 12 W | 12 W | 12 W |
| NoLoadPowerConsumption | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P | NEMA 1-15P |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm) | 3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm) | 3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm) | 3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm) | 3.31 L x 1.85 W x 1.50 H (84.0mm x 47.0mm x 38.0mm) |